PRODUKTY
DODÁVATELIA
TAXÍK s JVC

Kamery JVC GY-HM150E v "TAXÍKU" Slovenskej televízie

Vo vedomostnej súťaži RTVS "TAXÍK" sme použili na snímanie päť kamier JVC GY-HM150E, veľa možností na rozmiestnenie kvôli malej veľkosti, diaľkové ovládanie záznamu všetkých kamier súčasne, perfektný obraz.

Pre nahrávanie vedomostnej súťaže "TAXÍK" bola požiadavka na profesionálne kamery malých rozmerov, tak aby sa dali umiestniť do auta  v ktorom je moderátor relácie a súťažiaci. Po otestovaní viacerých značiek a modelov kamier sa ukázalo ako ideálne použiť práve kamery JVC GY-HM150E. Aktuálne je v "taxíku" nainštalovaných päť kamier GY-HM150E a ďalšia audio-video technika. Profesionálna kamera, vynikajúce obrazové podanie, možnosť diaľkovo ovládať nahrávanie u všetkých kamier súčasne - splnilo všetky očakávania producenta aj RTVS na obrazové a technické špecifikácie, a tak sa výroba úspešne začala.

Tvorcom prajeme veľa úspechov pri natáčaní a súťažiacim veľa úspechov v súťaži.

 

Reláciu "TAXÍK" si môžete pozrieť každú sobotu o 18.00 hod. na 1. programe RTVS.

 

 

 

Profesionálna kamera JVC GY-HM150E je postavená na veľmi obľúbenom a rozšírenom modeli GY-HM100E, doplnená je o nový  enkóder, ktorý zvyšuje kvalitu HD záznamu a tiež umožňuje SD záznam na karty SDHC/SDXC. Kamkordér je vybavený kompaktným objektívom Fujinon F1,8 s 10-násobným zoom-om, inovovanými 3x 1/4" CCD čipmi, vďaka ktorým dosahuje vynikajúcu farebnú reprodukciu obrazu a vyššiu citlivosť - uložené v pevnom kovovom tele kamery. Nahrávanie HD a SD obrazu v rôznych formátoch s datovým tokom až 35Mbit, možnosť duálneho záznamu alebo "back-up " rekording a tiež časozberné nahrávanie v širokom rozsahu nastavenia. Možnosť kompletné  manuálne aj automatické nastavenie clony, vyváženia bielej, nastavenia rýchlosti uzávierky,  zaostrenia, audio nastavenia, funkcie zebra, focus assist.... Nastavovacie prvky sú ergonomicky rozmiestnené na tele kamery tak, ako je bežné u všetkých profesionálnych kamier. Kamkordér je určený na profesionálnu prácu pre spravodajské účely, nahrávanie športových alebo iných spoločenských udalostí, vzľadom na kompaktné rozmery a nízku hmotnosť je použiteľný všade tam, kde je to s väčšími kamerami problematické, svojou kvalitou si už získal tisíce spokojných užívateľov ale aj spravodajských televízií, dokumentaristov a ďalších profesionálov po celom svete. Jednoduchá a rýchla editácia obrazu - zaručená kompatibilita so všetkými aktuálnymi strihovými softvérmi.
 
Profesionálna kamera JVC GY-HM150E vás veľmi príjemne prekvapí.

 

Základné vlastnosti:

 

• kompaktná kamera "do ruky" s profesionálnymi funkciami

• 3 x ¼" CCD snímací čip, Full HD rozlíšenie 1920 x 1080

• record formát: 1980x1080/50i/25p, 1280x720/50p, 1440x1080/50i, 720x576/50i

• kodek MPEG-2 Long GOP , záznam HQ až 35Mbps alebo SP 25/19 Mbps

• 2x slot pre cenovo veľmi dostupné SDHC alebo SDXC karty so záznamom až 480 min v najvyššej kvalite (128 GB )

• kompaktný objektív Fujinon 10x zoom s automatickým aj manuálnym ovládaním a optickou stabilizáciou obrazu

• HD záznam vo formáte XDCAM EX (.mp4) alebo Quick time (.mov) alebo SD záznam .AVI súbory ( DV record)

• široké možnosti manuálnych nastavení – white balance, shutter, gain, audio level, Lolux, zebra, gamma, matrix, knee....

• profesionálne a ergonomické rozmiestnenie ovládacích prvkov

• možnosť uloženia užívateľského nastavenia MENU

• patentovaná funkcia “Focus Assist” - pre jednoduchšie ostrenie.

• 0,44" farebný hľadáčik a 2,8“ LCD displej.

• Dva symetrické audio vstupy s možnosťami mic/line alebo phantom

• zabudovaný stereo mikrofón

• HDMI výstup, USB 2.0 rozhranie

• kompaktné rozmery a nízka hmotnosť – menej ako 1,4kg  

 
 
 

Zaujímavé funkcie

 

Funkcia PreRec

Ďalšou novinkou u tejto kamery je funkcia „Pre-Rec Buffer“. Aktivácia tejto funkcie vám umožní ukladať do vnútornej pamäte kamery až 20 sec. snímaného obrazu, po stlačení tlačítka REC sa snímaný obraz automaticky uloží na SDHC kartu a záznam pokračuje až pokiaľ sa neukončí stlačením REC tlačítka. S touto funkciou natočíte aj neočakávané momenty.

 

 

 

FocusAsisst

JVC vyvinulo funkciu FocusAsisst na presné a rýchle zaostrovanie v HD . Ak je funkcia Focus Asisst zapnutá,  obraz v hľadáčiku sa zmení na monochromatický, ostré hrany obrazu snímaného objektu sa zobrazia farebne. Udržiavanie zaostrených prvkov v obraze je teraz oveľa jednoduchšie a kameramanovi poskytuje plnú kontrolu a istotu pri natáčaní.

 

 
 

 

 

 

SD record

Samozrejmosťou je HD záznam, keďže však SD režim je ešte stále žiadaný formát najmä v spravodajstve a pod., JVC implementovalo túto požiadavku a kamera má možnosť záznamu formátu DV s rozlíšením 720x576/50i, .AVI súbory sú priamo ukladané na SDHC karty, pre užívateľov strižní Final Cut je možnosť zvoliť nahrávanie do .MOV súborov na SDHC karty,  záznam môže byť v pomere strán 16:9 alebo 4:3. V HD režime kamera podporuje všetky aktuálne dostupné rozlíšenia.

 

2 sloty pre nahrávanie na SDHC pamäťové karty.

Súčasný záznam na obe SDHC karty je ďalšia nová funkcia na tejto kamere, určená pre všetkých, ktorí nahrávajú jedinečné zábery a i napriek doterajším vynikajúcim skúsenostiam (100 % záznamu pri používaní značkových kariet), chcú mať istotu záznamu na dvoch kartách súčasne, t.j. kamera nahráva ten istý obsah súčasne na kartu v slote A aj slote B.

 

 

Interval record 

Kamera dokáže nahrávať záznam na kartu v nastaviteľnom časovom intervale 1sec až 1hod, pričom nahráva 1 až 6 framov v závislosti od nastavenia v Menu.

 

Backup record 

Zaujímavá funkcia, pričom môžete nahrávať záznam na kartu v slote B nepretržite a záznam na kartu v slote A až pri stlačení REC tlačidla, celkom určite nestratíte žiaden dôležitý záber. 

 

Nastavenie IRIS

Nastavenie clony je teraz jednoduchšie – koliesko je umiestnené v prednej časti kamery ako u väčšiny profesionálnych kamier.

 

 

Užívateľske tlačidlá

Na tele kamery je samostatné tlačidlo pre optický stabilizátor obrazu, taktiež je tam až 6 užívateľsky nastaviteľných tlačidiel, napr. pre zebru, focus assist, klip preview, tele macro, bars, backup record... čím sa zapínanie užitočných funkcií výrazne zjednoduší.

 

 

 

 

 

Kód produktu:   JVCGYHM150E